13 originálních dárků pro cestovatele

Znáte to, Vánoce se blíží a inspirace na dárky chybí. Procházíme se po nákupních centrech a prohledáváme internet s nadějí, že najdeme něco, co se hodí pro naše blízké. I přes spoustu možností je velký problém sehnat něco originálního, co člověka pod vánočním stromkem potěší nebo aspoň pobaví. Ponožky jsou sice dobrý, ale chtělo by to něco zajímavějšího.

Pokud máte v rodině nadšeného cestovatele nebo turistu, máme pro vás několik nápadů. Podívejte se na našich 13 originálních dárků pro cestovatele.

1. Stírací mapadárek pro cestovatele

Mapa, na které si pomocí mince postupně stíráte země, které jste navštívili, je velký hit letošního roku. Ideální dárek pro cestovatele a pro fandy stíracích losů. Na českých eshopech jsou stírací mapy k dostání od 239 Kč za ty nejobyčejnější až po 1500 Kč za opravdu luxusní kousky. Porovnat ceny můžete třeba na heuréce.

Aktuální cena Stírací mapa světa Travel Map of the World Silver v českých e-shopech: Kč – Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

2. Předplatné cestovatelského časopisu
časopis Koktejl

Předplatné časopisu je dobrý způsob, jak obdarovat cestovatele a udělat mu dárkem opakovaně radost během celého roku. Cestovatelských časopisů není málo, jeden z nejlepších na českém trhu je například časopis Koktejl, který pravidelně odebíráme. Roční předplatné vyjde na 499 Kč, v elektronické verzi 399 Kč. Navíc mají slevu pro studenty (s kartou ISIC) a pro držitele karty Sphere Card. Kromě Koktejlu můžete darovat předplatné časopisů National Geographic nebo Lidé a Země. Roční předplatné National Geographic vychází na 899 Kč a ještě k němu nyní dostanete vědomostní hru Zlaté Česko, která sama o sobě stojí kolem 600 Kč. Roční předplatné Lidé a Země vychází na 594 Kč. Pro technofilní cestovatele existuje také elektronické předplatné Natonal Geographic a Lidé a Země, které vyjde levněji než tištěná verze.

3. Cestovatelské hodinkydárek pro cestovatele

Hodinky jsou fajn dárek, co potěší. A když jsou s mapou, tak potěší ještě víc. Jedny takový seženete za 198 Kč na českým eshopu. 

4. Kryt na smartphone Polaroiddárek pro cestovatele

Díky čínským výrobcům si můžete na mobil nasadit kryty všeho druhu, od bizarních krytů s umělým trávníkem po užitečné kousky se zabudovanou peněženkou. Fantazii se meze nekladou a tak existuje i několik krytů s cestovatelskou tematikou. Tenhle třeba umí vytisknout fotku jako polaroid. Na internetu k dostání za 139 dolarů.

5. Cestovní polštářekdárky pro cestovatele

Koho baví lámat si hlavu v letadle, vlaku nebo autobuse, ať zvedne ruku. A koho nebaví lámat si hlavu s dárkama, pro toho máme skvělý nápad. Obdarujte svého spolucestovatele nejvíc užitečnou věcí, nafukovacím cestovním polštářkem. Za prvý se vyhnete kuriózním polohám při spaní a neskončíte v rubrice “Divnolidi v MHD” a za druhý se líp vyspíte a už nikdy vás nebude bolet za krkem. Polštářek může být váš od 50 Kč na českých eshopech.

Aktuální cena BESTWAY polštář za krk na cesty semiš 46×28 v českých e-shopech: Kč – Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

6. Tapeta na zeďdárek pro cestovatele

Tapety jsou pořád in a můžete si díky nim zpestřit vzhled vašeho obýváku za pár kaček. Objevili jsme jednu super tapetu, která se hodí nejen jako dárek pro cestovatele. Můžete jí koupit od 20 eur na německém Amazonu.

7. Nikdy nesmrdící trikodárek pro cestovatele

Když si potřebujete zabalit nalehko a zredukovat cestovní šatník, není nic lepšího než merino triko. Merino je vlna ze speciálního plemene ovcí, která nikdy nezasmrádne a navíc hřeje, když je mokrá. Lepší oblečení si na cesty nemůžete vzít. Trika ze 100% merino vlny stojí na českých eshopech od 400 Kč. Zkuste i merino ponožky. Neexistuje užitečnější dárek pro cestovatele.

Aktuální cena Sensor Merino Wool Active Black v českých e-shopech: Kč – Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

8. Víkendový pobytdárek pro cestovatele

Záchrana pro všechny nakupovatele dárků na poslední chvíli. Díky stránkám Booking.com můžete 23. prosince večer nebo dokonce 24. prosince ráno pro svůj protějšek nebo rodinu objednat víkendový wellness kdekoliv po Čechách nebo ve světě a darovat tak skvělý zážitek.

9. Multifunkční nožík
dárek pro cestovatele

Ideální dárek pro každýho muže cestovatele. Platí zde dvě jednoduchá pravidla: co je švýcarský, to je dobrý a čím více funkcí, tím lépe. Zkuste třeba švýcarské nože Victorinox nebo nějaké stejně kvalitní ekvivalenty. České eshopy nabízí nožíky nadupané funkcemi od 600 Kč.

10. Vědomostní hrydárek pro cestovatele

Vědomostních her není nikdy dost. Pobaví celou rodinu nebo bandu kamarádů a ještě se něco nového přiučíte. Zkuste třeba naučné hry Evropa, Svět nebo Česko, kde hádáte odpovědi na otázky z oblasti zeměpisu, dějin, umění, sportu nebo přírodovědy. Na českých eshopech je nakoupíte od 489 Kč. Milují je nejenom cestovatelé.

11. Ufo izolátor okolídárek pro cestovatele

Pardon, ale museli jsme to sem dát. Pokud se s někým rádi obdarováváte divnodárkama, neměli byste si nechat ujít tuhle příležitost. Na internetu se objevila vychytávka pro spaní na letištích a veřejných místech, díky které vás nikdo nebude rušit od spánku. A dost možná díky ní budete budete mít kolem sebe víc prostoru pro spaní, protože se k vám nikdo neodváží si sednout. Seženete na Ebay.com za 350 Kč.

12. Cestovní make-up sadadárek pro cestovatele

Nebaví vás pokaždé řešit, že jste nezapomněly make up, řasenku, tužku na obočí nebo stíny? Našli jsme skvělou cestovní makeup sadu do kapsy, která obsahuje všechna potřebná líčidla. Různé druhy cestovních makeup setů se dají sehnat na Amazon.com od 30 dolarů, ale třeba najdete něco podobného i v Čechách. Skvělý dárek pro každou ženu cestovatelku.

13. Cestovní zápisníkdárek pro cestovatele

Dobrý a praktický dárek na cesty. Můžete si do něj zapisovat svoje zážitky z cest, psát do něj důležité informace během cestování nebo do něj psát ceny při smlouvání. Variant i vzhledů je nekonečně mnoho, ceny od 100-700 Kč. Můžete vybírat třeba v eshopu Knihy Dobrovský.