[title size=“1″ content_align=“left“ style_type=“none“ sep_color=““ margin_top=““ margin_bottom=““ class=““ id=““]3 nejhloupější výmluvy, proč si nebrat dovolenou[/title][fullwidth background_color=““ background_image=““ background_parallax=“none“ enable_mobile=“no“ parallax_speed=“0.3″ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ video_url=““ video_aspect_ratio=“16:9″ video_webm=““ video_mp4=““ video_ogv=““ video_preview_image=““ overlay_color=““ overlay_opacity=“0.5″ video_mute=“yes“ video_loop=“yes“ fade=“no“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=““ padding_top=“20″ padding_bottom=“20″ padding_left=“0″ padding_right=“0″ hundred_percent=“no“ equal_height_columns=“no“ hide_on_mobile=“no“ menu_anchor=““ class=““ id=““][fusion_text]3 nejhoupější výmluvy, proč si nebrát dovolenou[/fusion_text][separator style_type=“none“ top_margin=““ bottom_margin=“30″ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““][fusion_text]

Dnešní hi-tech společnost závislá na nejmodernějších technologiích je plná super lidí, kteří soupeří nejen s okolím, ale i sami se sebou. Každý je profesionál, který je v pracovním procesu 24 hodin denně 7 dní v týdnu nebo to aspoň předstírá. Bere si práci domu, i když to od něj nikdo neočekává. Musí být stále na příjmu a poslední věc kterou vidí před spaním je seznam nových emailů. Ráno po probuzení pak udělá totéž, jestli náhodou mezi půl druhou ranní a sedmou ranní nepřišla odpověď.

Existují i ztracenější případy. Jsou to ti, kdo posílají ještě z postele odpověď šéfovi s časem 01:25, aby bylo vidět, jak jsou pracovití a nenahraditelní. Tohle není normální. Měli bychom pracovat abychom žili, ale většinou je to naopak. Problém je vzít si během dne několik krátkých přestávek, a co teprve dlouhou dovolenou. To pak můžete slyšet spoustu vážných důvodů, proč to nejde. My jsme vybrali 3 nejhloupější výmluvy, proč si nebrat dovolenou, abychom se mohli všichni krátce zamyslet, jestli to neděláme podobně.

[/fusion_text][title size=“1″ content_align=“left“ style_type=“none“ sep_color=““ margin_top=““ margin_bottom=““ class=““ id=““]1. Jsem v práci nepostradatelný[/title][separator style_type=“none“ top_margin=““ bottom_margin=“30″ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““][fusion_text]3 nejhloupější výmluvy, proč si nebrát dovolenou[/fusion_text][separator style_type=“none“ top_margin=““ bottom_margin=“30″ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““][fusion_text]

Myslíte si, že se to v práci bez vás zhroutí? Spousta lidí má takový pocit a zdráhá se vzít si kvůli tomu dovolenou nebo dokonce jeden den volna. Chodíme do práce, když jsme nemocní, když jsou naše děti nemocné nebo když jsme vyčerpaní, a máme představu, že tím někomu nebo něčemu pomůžeme. Sedíme s rýmou u nosu v kanceláři místo toho, abychom předali důležité úkoly kolegům a vyleželi se doma. Ve výsledku kolegům předáme akorát tak rýmu a uděláme polovinu práce co normálně. Přece je v tom nemohu nechat samotné.

Proč to ale tak děláme? Hlavním důvodem je naše ego, kvůli kterému si myslíme, že jsme jedineční a vše uděláme nejlíp. A že to není tak úplně pravda, to nám nikdo nerozmluví. V tomhle případě je to náš vlastní boj. Musíme začít sami u sebe a naučit se rozumně uvažovat. Ne nadarmo se říká, že když si vezme dovolenou dobrý manažer, tak to firma ani nepozná.

[/fusion_text][title size=“1″ content_align=“left“ style_type=“none“ sep_color=““ margin_top=““ margin_bottom=““ class=““ id=““]2. Nemohu si dovolit dovolenou[/title]

[fusion_text]3 nejhloupější výmluvy, proč si nebrát dovolenou[/fusion_text]
[fusion_text]3 nejhloupější výmluvy, proč si nebrát dovolenou[/fusion_text]
[fusion_text]

Nemohu si dovolenou dovolit, protože nemám dostatek finančních prostředků na to, abych vzal celou svoji rodinu na Maledivy. I tak může znít důvod, proč si někdo nevezme dovolenou. Radši bude sedět každý den v práci, a pokud to jde, nechá si na konci roku dovolenou raději proplatit. Není to trochu zvrhlý? Chodit do práce, abych si vydělal peníze a neměl pak ani čas je utratit. Kupovat si místo volna drahé věci a kompenzovat si tak ztracený čas.

Kdo řekl, že dovolená znamená vzít si týden nebo dva volna, skočit na letadlo směřující někam do exotických krajin, jen proto abychom měli dobrý pocit z toho, že jsme čas na dovolenou strávili tím nejlepším a hlavně nejefektivnějším způsobem? A nebo proto, abychom zavistivým kolegům ukázali fotky z bílé pláže, na které popíjíme lahodný koktejl?

[/fusion_text][fusion_text]3 nejhloupější výmluvy, proč si nebrát dovolenou[/fusion_text][separator style_type=“none“ top_margin=““ bottom_margin=“30″ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““][fusion_text]Dovolená jde strávit i bez exotických krajin a přehnaně vyretušovaných fotografií, ať už na chalupě s knížkou nebo na rodinným výletě v Posázaví. Důležité je si uvědomit, že žijeme jenom jednou a že neustále odkládat čas vlastního odpočinku a regenerace, protože zrovna nemáme na to odjet na zájezd na Hawaii, není ten správný důvod.[/fusion_text][title size=“1″ content_align=“left“ style_type=“none“ sep_color=““ margin_top=““ margin_bottom=““ class=““ id=““]3. Za každý den dovolené mi přibudou čtyři hodiny přesčasu, až se vrátím[/title][separator style_type=“none“ top_margin=““ bottom_margin=“30″ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““][fusion_text]3 nejhloupější výmluvy, proč si nebrát dovolenou[/fusion_text][separator style_type=“none“ top_margin=““ bottom_margin=“30″ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““][fusion_text]

Tohle je bohužel částečně pravda. Když si vezmeme dovolenou, logicky toho po návratu asi nebudeme mít na práci míň než před odjezdem. S tím je potřeba počítat, ale rozhodně nedává smysl si tím kazit dovolenou a zbytečně se stresovat. Základem je vytvořit si několik návyků, které nám pomohou zredukovat množství práce po návratu z dovolené.

Zkoušeli jste si někdy v e-mailu nastavit “out of office”? Možná vám to příjde jako nesmysl, ale když se lidem zobrazí, že jste mimo kancelář a že se mají obrátit v nejnutnějších případech na vašeho kolegu, dost často si to rozmyslí a ušetříte si po návratu minimálně spoustu příchozí pošty.

Nebojte se předat část důležitých úkolů kolegovi. Zůstaňte ale nohama na zemi a nezavalte ho nesmyslným množstvím úkolů, to nikam nevede.

Mažte e-maily. První věc, kterou udělejte po návratu z dovolené, je, že projděte všechnu příchozí poštu a smažte vše, co se vás netýká, nemůžete ovlivnit nebo vyřešit.

[/fusion_text][/fullwidth][title size=“1″ content_align=“left“ style_type=“none“ sep_color=““ margin_top=““ margin_bottom=““ class=““ id=““]Proč to tak děláme?[/title][separator style_type=“none“ top_margin=““ bottom_margin=“30″ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““][fusion_text]3 nejhloupější výmluvy, proč si nebrát dovolenou[/fusion_text][separator style_type=“none“ top_margin=““ bottom_margin=“30″ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““][fusion_text]

Žijeme v době, ve které se těžko posuzuje, kdy je práce hotová. Dříve, když většina lidí pracovala jako dělníci v továrnách, byl jasně daný začátek a konec jejich práce. Směna jim končila po tom, co vyrobili tisíc párů bot za dvanáct hodin, a mohli jít s čistou hlavou domů. Dnes je práce sice méně fyzicky náročná, o to je ale těžší určit si její hranice. Naše práce je často psychické povahy, musíme něco vymýšlet, plánovat, řídit. Jak dlouho má ale trvat takové vymýšlení, plánování a řízení? Marketingový plán můžeme vymyslet za odpoledne nebo také za dva týdny.

Máme tak rozsáhlé úkoly, že je řešíme v rámci týdnů a někdy i měsíců. Jak si tedy určit, kdy je hotovo a můžu jít domů? Musíme se naučit odpočívat. Říká se, že náš mozek se nedokáže plně soustředit více jak jednu hodinu v kuse a celkem šest hodin denně. Naučte si dávat pravidelné přestávky a nepracovat déle, než je vaše pracovní doba. Je to težké, ale pokud chcete mít udržitelné tempo, tak je to nezbytné. Dejte si volno pokaždé, když se cítíte vyčerpaní.

Takže se přestaňte vymlouvat, představte si, jak vypadá vaše ideální dovolená a začněte sledovat Dobu Letovou. Máme pro vás spoustu nápadů nejen na zahraniční dovolené, ale i na výlety po naší krásné zemi.

[/fusion_text][fusion_text]

Doba Letová

[/fusion_text]