Cesta na letiště

Znáte ten pocit, když se někde objeví super akční letenka na vaše vysněné místo a vy pak vzápětí zjistíte, že odlet není z Prahy, ale z Berlína? Člověka to snadno odradí. Buď se vám nechce hledat, jak se na jiné letiště dostanete, nebo se bojíte, že se to cenově nevyplatí.

Ne každý je zběhlý cestovatel a dovede si v hlavě promítnout všechny možnosti a spočítat si rychle, jestli se akční letenka s odletem odjinud než z Prahy cenově vyplatí.

Protože víme, kolik času a sil zabere zorientovat se v tom, jak se dostat na jiná letiště než to pražské, připravili jsme pro vás tento přehledný článek s informacemi, jak se dostat na letiště mimo  Prahu všemi možnými dopravními prostředky. V následujícím článku se dočtete o tom, jak se dostat na nedaleká letiště v Bratislavě, v Německu, Rakousku, Polsku nebo v Brně autem, autobusem nebo vlakem.

AutemJak se dostat na letiště autem

Cesta autem na letiště je určitě tou nejpohodlnější možností. Jednak se nemusíte tahat se zavazadly, nejste závislí na nikom jiném a nemusíte nikde čekat. Z vlastní zkušenosti také víme, že cesta autem může být někdy dokonce levnější než autobusem. Pokud například odlétáte z Mnichova nebo jiného letiště v zahraničí a chcete ušetřit za jízdu autem, můžete si zaregistrovat svou trasu na stránkách zprostředkovávající spolujízdu typu Jizdomat.cz a dost možná se s vámi někdo rád sveze a příspěje vám na benzín. Jeli jsme takhle několikrát, jednou například z Prahy do Berlína, a ušetřili jsme 1000 Kč za benzín díky tomu, že jsme vzali jednoho kluka na cestě tam a jednu slečnu po cestě zpátky.

Další důležitou položkou jsou pak dálnice a mýta. V Německu se zatím za dálnice neplatí, jinde si musíte k cestě buď připočíst několik stovek za dálniční poplatky nebo se dálnicím vyhnout. O dálničních poplatcích v okolních zemích se můžete dozvědět zde.

K cestě autem si nakonec musíte ještě připočíst cenu za parkování na letišti. Zde je důležité si uvědomit, že na každém letišti existují desítky možností parkování, od toho nejdražšího přímo u terminálu po ta nejlevnější v okolí letiště, která v ceně parkování nabízí možnost odvozu svých klientů na termínál letiště. Abyste nemuseli trávit čas nad hledáním levného parkování na letištích, připravili jsme pro vás přehledné srovnání letištních parkovišť v našem ebooku zde.

V naší infografice výše najdete vzdálenostník, dobu jízdy a dálniční poplatky z Prahy na všechna nedaleká letiště v Čechách, Německu, Rakousku, Polsku a na Slovensku.

AutobusemJak se dostat na letiště autobusem

Cesta autobusem bývá často tou nejlevnější možností, jak se dostat na letiště mimo Prahu. Vyplatí se zejména, pokud cestujete sami nebo maximálně ve dvou.

Na nedaleká letiště v zahraničí jezdí zpravidla tyto autobusové společnosti: Student Agency, Flixbus, Eurolines a Polskibus. Díky vzájemné konkurenci se ceny za jízdenky drží celkem nízko, často bývají ještě nižší díky různým akcím. V naší infografice najdete přehledně všechny autobusové společnosti, které pravidelně jezdí na vybraná letiště mimo Prahu a jejich průměrnou cenu. Autobusové společnosti jsou uvedeny pod zkratkou a kliknutím na logo společnosti se dostanete přímo na stránky dopravce, kde si můžete vyhledat konkrétní spoj a jeho cenu.

VlakemJak se dostat na letiště vlakem

Nevím jak vy, ale my máme hrozně rádi cestování vlakem. Nejen kvůli pohodlí. Baví nás, že se ve vlaku dá v klidu číst, pracovat, spát, jíst nebo si dát kafe a pivo 🙂 Vlak je taky nejvíc společenský dopravní prostředek, dost často se tu můžete dát do řeči s někým zajímavým. Přes všechny klady bývá cesta vlakem nejdražší možností dopravy na letiště, pokud však nejedete s vlaky Regiojet nebo Leo Express nebo si nekoupíte včasnou jízdenku od Českých drah. Díky těmto spojům se může vyplatit cesta vlakem více než cesta autobusem. Koukněte na naší infografiku, kde najdete ceny a vlakové dopravce, které jezdí na jednotlivých trasách. Kliknutím na logo dopravce se dostanete přímo na stránky dopravce, kde si můžete vyhledat konkrétní spoj a jeho cenu.

Na závěr

Doufáme, že vám díky tomuto článku zase o krůček usnadníme cestování do celého světa. Chceme, abyste věděli, že Doba Letová je a vždycky bude váš spolehlivý rádce na cestách a objektivní zdroj informací. Našim posláním je umožnit všem lidem cestovat a objevovat svět. Vaše Doba Letová 🙂

Copyright © 2015 DobaLetova.cz
Veškerý obsah tohoto příspěvku včetně infografik je předmětem autorského práva cestovatelského portálu Dobaletova.cz. Naše infografiky lze volně použít a šířit na jakékoliv webové stránce za následujících podmínek:
1. Jeho obsah a grafika nebudou nijak modifikovány.
2. Na webovou stránku, kde je infografika umístěna, musí být vložen funkční odkaz na náš web v následující podobě:
http://www.dobaletova.cz