Kam na malé vánoční trhy

kam na malé vánoční trhy

Tak jako každý rok, i tento utekl jako voda a blíží čas Vánoc. Většina z nás si jen stěží dokáže představit Vánoce bez tradičních adventních a vánočních trhů. Každý rok se tisíce lidí vydávají na největší a nejkrásnější trhy nejen v Čechách, ale i po Evropě. Tento rok bude asi trochu vyjímečný, očekává se, že o trhy ve velkých městech bude bohužel tento rok nižší zájem.

Pokud byste rádi navštívili vánoční trhy v Čechách a zahraničí, ale nechce se vám na velké vánoční trhy v Drážďanech, Berlíně, Norimberku nebo v Mnichově, máme pro vás 9 tipů na malé vánoční trhy v Čechách i příhraničí. Malé vánoční trhy se sice co do velikosti nemůžou srovnávat se svými velkými konkurenty, jsou ale stejně malebné a díky menšímu počtu lidí nabízí mnohdy příjemnější a autentičtější vánoční atmosféru.

Nechte se inspirovat našemi tipy na malé vánoční trhy v Čechách, Německu, Rakousku a na Slovensku.1. Vánoční trhy Karlovy Vary.vánoční trhy karlovy vary

Vánoční trhy v Karlových Varech se tento rok konají na jiném místě, než tomu bylo v dřívějších letech. Nově budou probíhat před hotelem Thermal ve dnech 28. listopadu až 23. prosince. Kromě spousty stánků s nejrůznějšími vánočními dobrotami tu najdete také umělé kluziště, kolotoče pro děti, dětské tvořivé dílny a spoustu dalších aktivit pro vaše ratolesti. Pro dospělé bude připravena zábava formou vystoupení známých českých hudebních hvězd. Vystupovat budou například Anna K., Janek Ledecký, Jiří Zonyga, Viktor Dyk a další. Vrcholem bude 20. prosince vystoupení Báry Basikové a Petra Koláře. Přesný program vánočních trhů v Karlových varech naleznete na odkazu zde.

Vánoční trhy Karlovy Vary 2015 se konají ve dnech 28.11. – 23.12.

Program vánoční trhy Karlovy Vary>PROGRAM<

2. Vánoční trhy Olomoucvánoční trhy olomouc

Přátelštější, zajímavější, nápaditější. Tak si hodnotí vánoční trhy v Olomouci nejen místní obyvatelé, ale i návštěvníci z okolí, dokonce i ze zahraničí. Těch je v Olomouci každým rokem více, protože vánoční trhy Olomouc si zasloužily velmi dobré jméno. A kvalitu se snaží nejen udržet, ale i každoročně zvyšovat. To se projevuje hlavně na rozmanitosti stánků s občerstvením, ale i vyšším počtem stánků s řemeslnými výrobky, které dodávají vánočním trhům tradiční kouzlo. Pro větší zážitek z vánočních trhů si pro vás pořadatelé přichystali novinky jako víkend rakouských gastronomických specialit, či norimberský víkend. Samozřejmostí je bohatý program pro návštěvníky, včetně mnoha atrakcí pro jejich ratolesti.

Vánoční trhy Olomouc 2015 se konají od 22.11. do 23.12.

Program vánoční trhy Olomouc >PROGRAM<

3. Vánoční trhy Pardubicevánoční trhy pardubice

Vánoční trhy v Pardubicích ožijí dne 6. prosince a budou trvat do 14.12. Pak se opět budou konat v posledním předvánočním víkendu 20. – 21. prosince. Na trhu budete moct obdivovat více než 70 zručných řemeslníků, a nebude chybět ani nabídka svařeného vína a horké medoviny pro zahřátí. Program bude bohatý, mimo jiné se můžete těšit na Petra Kotvalda a mnoho folklorních kapel, které vám zpříjemní pobyt na vánočních trzích. Pro děti opět nebude chybět kolotoč, mašinka a betlém se živýmy zvířátky.

Vánoční trhy Pardubice 2015 se konají od 6.12. do 12.12. a dále 20. – 21.12.

Program vánoční trhy Pardubice – >PROGRAM<

Vánoční trhy v Německu

Velké vánoční trhy v Německu asi není třeba popisovat. Většina z vás pravděpodobně už někdy navštívila vánoční trhy, které se konají každoročně v Drážďanech, Norimberku, Berlíně, Mnichově a dalších velkých městech Německa. Na německé vánoční trhy ale stojí za to zajet i do menších měst, kde se trhy konají v duchu starých tradic a zvyků a přinesou vám úplně jiný zážitek.

4. Vánoční trhy Königstein

vánoční trhy königstein

Pokud se nechcete vydávat daleko za hranice, navštivte některý ze saských hradů, například Königstein. Vánoční trh na hradě Königstein se bude tento rok konat již po osmnácté, a to o všech adventních víkendech. Vánoční trh sám o sobě není nějak velký, ale atmosféra, kterou tam zažijete, bude stát za to.

Vánoční trhy Königstein 2015 se konají 28.–29.11. | 05.–06.12. | 12.–13.12. | 19.– 20.12.2015  vždy v sobotu a v neděli od 11–19 hodin.

5. Vánoční trhy Zittauvánoční trhy zittau

Zažijte pravý německý advent s hrnkem svařeného vína a s výborným bratwurstem v ruce. Vánoční trhy Zittau (Žitava) nabízí to nejlepší z jídla a řemesel Horní Lužice. Navíc nabízí jedinečnou podívanou. Žitavští dudáci a muzikanti s pozouny hrají denně z věže Johannisturm: vždy přesně v 11:00, 12:00 a na závěr ve 20:00, v neděli navíc ještě v 19:00, a ve čtvrtek a pátek také v 18:00. Adventní trhy se nachází kolem krásně zrenovovaného kostela Johanniskirche, který je v odpoledních hodinách otevřen pro veřejnost.

Vánoční trhy Zittau 2015 se konají 16.12. – 19.12.2015 od 11-20:00 a 20.12. od 11-20:00

Program vánoční trhy Zittau – >PROGRAM<

6. Vánoční trhy Görlitzvánoční trhy görlitz

V německo-polském městě Görlitz můžete navštívit romantické vánoční trhy ve slezském duchu. K vidění tak bude spousta tradičních řemesel a stánků, budete moct ochutnávat kulinářské speciality a výborné nápoje. Vedle tradičních stánků jsou zde i stánky s designovými výrobky mladých berlínských designerů nebo výrobky z dalekého Nepálu. Pro děti místní spolky připravily spoustu zábavy v podobě dětských představení a kutilských koutků. Pro dospělé je na programu vánoční jazzová a rocková hubba, divadlo a vánoční koledy. Velkou zajímavostí vánočních trhů Görlitz he i tento rok curlingová dráha. Curling přináší skvělou zábavu nejen pro všechny hráče, ale i pro diváky.

Vánoční trhy Görlitz 2015 se konají od 4.12.-20.12.2015, pondělí až čtvrtek od 14-20:00, v pátek od 14-21:00, v sobotu od 11-21:00 a v neděli od 11-20:00

Program vánoční trhy Görlitz >PROGRAM<

[/fusion_text][title size=“1″ content_align=“left“ style_type=“none“ sep_color=““ margin_top=““ margin_bottom=““ class=““ id=““]

Vánoční trhy v Rakousku

7. Vánoční trhy Badenvánoční trhy baden

Ve zdejší lázeňském parku a na pěší zóně můžete zažít úžasnou předvánoční atmosféru: slavnostně vyzdobené ulice a stánky a obchody, všude znějící vánoční koledy. To vše nabízí toto malé lázeňské město s císařským šarmem. Můžete v klidu nakupovat vánoční dárky a zároveň ochutnávat výborné speciality z mnoha vánočních stánků. Rozhodně nesmíte vynechat zdejší Punsch a Glühwein.

Vánoční trhy Baden v Rakousku se konají od 20.11. do 24.12., pondělí až pátek 15-20:00 a sobota až neděle 13-20:00

Program vánoční trhy Baden – >PROGRAM<

8. Vánoční trhy Rustvánoční trhy rust

V historických uličkách burgenlandského městečka Rust najdete báječné klidné a uvolněné vánoční trhy. Vánoční stánky se nachází na náměstí Rathausplatz a nabízí spoustu kulinářských specialit a vánočních nápojů. Na programu je také mnoho zajímavých vystoupení a koncertů.

Vánoční trhy Rust v Rakousku se konají od 20.11. do 20.12., vždy od pátku do neděle 14-19:00

Program vánoční trhy Rust – >PROGRAM<

9. Vánoční trhy Bratislavavánoční trhy bratislava

Vydejte se na vánoční trhy do Bratislavy k sousedům kousek za hranice. V Bratislavě můžete navštívit vánoční trhy již od 1. prosince, kdy se bude také slavnostně rozsvěcet vánoční strom. V Bratislavě se konají vánoční trhy na několika místech, takže budete mít co vidět celý víkend. Program na vánočních trzích bude nabitý a můžete se těšit na adventní hudbu nejen z našich krajin, ale také z jiných koutů světa. Budete se tu totiž konat Mezinárodní festival vánoční a adventní hudby. Vystupovat na něm budou sbory z celého světa.

Vánoční trhy Bratislava 2015 se konají od 1.12. – do 23.12.

Program vánoční trhy Bratislava – >PROGRAM<

Adventní období má své kouzlo, přestože je posezení doma u vánočně vyzdobeného stromečku a spousty cukroví na stole nepostradatelnou součástí vánočního odpočinku, zkuste se občas přemluvit a vyražte na vánočních trhy za zvuky vánočních a tradičních lidových koled. Jejich atmosféra je nezaměnitelná a konec konců – znova budou přece až za rok.