parkování letiště

Pro většinu z nás je odlet do dalekých krajin z Prahy tím nejpohodlnějším způsobem. Někdy se ale objeví výhodná letenka z nedalekých letišť na Slovensku v Německu, Polsku nebo Rakousku. V takovém případě je potřeba rozmyslet, zda se vyplatí na vzdálené letiště dojíždět. Na letiště je možné dostat se více způsoby. Jak se dostat na letiště autobusem nebo vlakem jsme psali v článku Jak se dostat na letiště mimo Prahu.

 

Cesta autem na letiště je určitě tou nejpohodlnější možností. Jednak se nemusíte tahat se zavazadly, nejste závislí na nikom jiném a nemusíte nikde čekat. Z vlastní zkušenosti také víme, že cesta autem může být někdy dokonce levnější než autobusem. Pokud například odlétáte z Mnichova nebo jiného letiště v zahraničí a chcete ušetřit za jízdu autem, můžete si zaregistrovat svou trasu na stránkách zprostředkovávající spolujízdu typu Jizdomat.cz a dost možná se s vámi někdo rád sveze a příspěje vám na benzín. 

Další důležitou položkou jsou pak dálnice a mýta. V Německu se zatím za dálnice neplatí, jinde si musíte k cestě buď připočíst několik stovek za dálniční poplatky nebo se dálnicím vyhnout. O dálničních poplatcích v okolních zemích se můžete dozvědět zde.

K cestě autem si nakonec musíte ještě připočíst cenu za parkování na letišti. Zde je důležité si uvědomit, že na každém letišti existují desítky možností parkování, od toho nejdražšího přímo u terminálu po ta nejlevnější v okolí letiště, která v ceně parkování nabízí možnost odvozu svých klientů na termínál letiště.

Abyste nemuseli trávit čas nad hledáním levného parkování na letištích, připravili jsme pro vás skvělý ebook, ve kterém najdete srovnání těch nejlevnějších parkovišť na letištích mimo Prahu. V našem ebooku najdete přehledně levná parkoviště na letištích v Čechách, Německu, Rakousku, Polsku a na Slovensku.

U každého parkoviště najdete aktuální ceny za parkování a odkazy přímo na webové stránky konkrétního parkoviště, kde si můžete zarezervovat parkovací místo online.

Náš ebook vám ušetří spoustu peněz

Pro představu, pokud si například zarezervujete parkování přímo na oficiálním parkovišti letište Mnichov v nejlevnější parkovací zóně určené pro dlouhodobé stání, zaplatíte za týden parkování 59 euro. Pokud ale použijete náš ebook, kde jsme srovnali nejlevnější konkurenci na letišti Mnichov, najdete stejné parkování za 36 euro za týden. Všechna parkoviště, která v ebooku uvádíme, nabízí službu shuttle service, tedy že své klienty a jejich zavazadla odváží z parkoviště přímo k odletovému terminálu letiště a při jejich návratu je zase u terminálu vyzvednou a odvezou je k autu. Nemusíte se tedy o nich starat, jen zaparkujete svoje auto a pak už vše necháte na ostatních.

Díky našemu ebooku tak dokážete ušetřit spoustu času a peněz. Uvedené ceny jsou podle aktuálních ceníků pro rok 2015. Ebook budeme aktualizovat každých 6 měsíců, přesto se může stát, že poskytovatel parkování změní ceny, například zavede akční slevy, nebo zvýší ceny na základě vysoké poptávky během svátků, apod. Za tyto změny bohužel nemůžeme ručit, u každého parkoviště proto uvádíme odkaz přímo na konkrétní parkoviště, kde si cenu můžete během pár vteřin ověřit a také zjistit, zda je v ceně parkování i shuttle service.

V ebooku najdete veškeré informace o:

 • parkování letiště Brno
 • parkování letiště Ostrava
 • parkování letiště Bratislava
 • parkování letiště Drážďany
 • parkování letiště Berlín Tegel
 • parkování letiště Berlín Schönefeld
 • parkování letiště Lipsko
 • parkování letiště Norimberk
 • parkování letiště Mnichov
 • parkování letiště Frankfurt
 • parkování letiště Linz
 • parkování letiště Vídeň
 • parkování letiště Katowice
 • parkování letiště Wroclaw

 

nahled_ebook