[ad_1]

Vydejte se s končícím rokem 2016 za exotikou do Mikronésie. Konkrétně na nejjižnější část souostroví Mariany, tedy na ostrov Guam se nyní dostanete rovnou z Prahy!

Doslova uprostřed Pacifického oceánu budete moci příjemně zrelaxovat na krásných plážích pokrytých bílým pískem a vykoupat se v průzračných vodách. V nichž si doporučujeme také zašnorchlovat, neb sopečný Guam je obklopen korálovými útesy a plošinami. Na ostrově si můžete také zahrát golf na několika hřištích nebo navštívit muzem Tichomořských válek, to mapuje především důležitou bitvu Druhé světové války, která se strhla mezi USA a Japonskem právě o tento ostrov.

Ubytování

Ubytování nejlépe naleznete na stránkách Bookingu. Popřípadě rovnou vyzkoušejte klidný a příjemný triplestarhotel v Tumonu.

Počasí

Ke konci roku Vás na Guamu čeká přímo pohádkové počasí s teplotami pohybujícími se okolo 30°C a převážně slunečné počasí. Jen v polovině listopadu se dle dlouhodobé předpovědi mohou vyskytnout lehčí deštíky.

Autoopůjčovna

Ostrůvek Guam je dlouhý cca 50 km a jeho šíře se pohybuje od 6 do 19 km, tudíž pro jeho pohodlné prozkoumání jistě oceníte dvoustopého pomocníka, jelikož na ostrově prakticky nefunguje veřejná doprava. Nejideálnější možnosti naleznete v naší autopůjčovně.

Víza

Nezapomeňte, že Guam je nezávislé území patřící Spojeným státům americkým. Z toho pro české občany vyplývá povinnost zařídit si povolení k pobytu. Nemusíte být však nervózní, pro dovolenou Vám postačí vyplnit krátký formulář ESTA za 14 $ a vše je zařízeno!

Náhled letenky

[ad_2]

Source by [author_name]