Dva roky roky pracoval Google na nové aplikaci pro cestovatele

Google před pár dny vydal novou mobilní aplikaci Google Trips pro cestovatele, která pomáhá plánovat cestu a nabízí zajímavé tipy každému, kdo rád objevuje nová místa. Aplikace Google Trips je dostupná pro Android i iOS a využívá kombinaci dat z Google maps a od příspěvků uživatelů, jako jsou recenze atd. Výsledkem je, že vám Google nabídne pro vás nejvhodnější zábavu v místě, kam se chystáte a podle vašich zájmů. Zároveň vám bude sloužit jako organizér, kde můžete mít na jednom místě informace o rezervaci letenek, oblíbené místa v destinaci, místa která si sami uložíte, populární restaurace a další atrakce které byste neměli vynechat.

Změní aplikace Google Trips svět cestování?

Aplikace není jediná svého druhu. Konkurovat bude například aplikacím TripIt, Triposo, Tripwolf a mnoha dalším. Každá aplikace nabízí trochu něco jiného, takže nebude sedět úplně každému. Co zajímavého nabízí Google Trips je hlavně to, že vám stačí zadat místo, kam se chystáte vyrazit – zatím se zaměřuje hlavně na města – Google Trips vám nabídne doporučení včetně užitečných online průvodců pro více než 200 měst, a všechno můžete mít offline. A pokud vás zajímá cena, tak jako všechny aplikace od Googlu je Google Trips zdarma.

Řekni mi kam jedeš, povím ti, co tam můžeš dělat

Aplikace vyžaduje přihlášení přes účet Google. Jakmile se přihlásíte, uvidíte svoje předchozí cesty i teprve naplánované výlety. Informace aplikace získá z vašeho gmailového účtu (pokud jste ho nepoužívali, nebudete mít žádnou historii). Pro naplánování cesty pak stačí zadat místo, kam se chystáte, a Google Trips už všechno připraví za vás. Pokud máte na mailu letenky, tak vám ukáže rezervace letů. Nabídne zajímavá místa k návštěvě a dokonce vám podle doby, ve které chcete v destinaci pobýt, nabídne i konkrétní trasy s mapou a vybrané atrakce, které stojí za to vidět. A to včetně rozplánování na jednotlivé dny.

Je chytrá a funguje offline

Že v zahraničí většinou nepoužíváte internetové připojení? Nevadí, stačí si celý trip stáhnout do mobilu a vše máte stále při ruce, i když jste offline. Pro většinu aplikací od Googlu musíte být online, ale protože je Google Trips zaměřená na cestovatele, mysleli v Googlu i na to, že nemusíte být neustále online. Google Trips se snaží doporučit tipy také podle počasí, takže když má být zrovna tři dny počasí pod psa, tak vám Google Trips doporučí pravděpodobně nějakou indoor aktivitu, abyste nemuseli chodit venku v dešti.

Není to revoluce, ale vydařená aplikace

Googlu se aplikace Google Trips podařila a určitě si najde svoje uživatele. Je to novinka, takže zatím je brzo určit její osud, ale z různých zdrojů a recenzí na internetu má apklikace určitě potenciál konkurovat aplikacím, které se snaží kralovat na trhu s aplikacemi pro cestovatele už delší dobu.

Stáhni si aplikaci Google Trips:

Aplikaci Google Trips si můžeš stáhnout jak pro iOS, tak i pro Android. Tady jsou odkazy.