Cestovatelský festival, jaký tu ještě nebyl

Myslíte to s cestováním vážně? Pak vám nesmí uniknout říjnový Slow Travel Festival. Dva ostřílení cestovatelé Matouš Vinš a Petr Novák (autoři výborné cestovatelské knížky Travel Bible) na nás tenhle rok přichystali další super překvapení. Po úspěšném vydání hnihy Travel Bible přichází i s vlastním festivalem. Festival se jmenuje Slow Travel Festival a už podle názvu je jasné, že se nebude jednat o akci, kde se dozvíte, jak si koupit levnou dovolenou na tejden v hotelu u moře. Bude to akce zaměřená na „slow traveling“, a slovo pomalý tu není náhodou. Hlavním cílem je rozšířit vám obzory a podělit se o zkušenosti. Získáte tak info třeba o tom:

 • jak se připravit na dlouhou cestu
 • jak cestovat pomaleji a zažít víc
 • jak změnit životní styl a stát se cestovatelem na plný úvazek
 • jak nebýt obyčejný turista
 • jak se stát nezávislým a vydělávat si sám na sebe odkudkoliv na světě

Kdo bude na Slow Travel Festivalu přednášet

Nebudou to obyčejné přednášky, budou to životní zkušenosti těch nejzkušenějších, kteří budou sdílet svoje know-how. Povídat si s vámi budou:

a další zajímaví cestovatelé a digitální nomádi, kteří na festivalu budou mít užitečné workshopy.

digitální nomádka krista

 

Proč jít na Slow Travel Festival?

7 hodin nabitých přednáškami zkušených cestovatelů, co se nemůžou dočkat, až předají své zážitky dalším dobrodruhům.

Festival doplní super workshopy, kde se dozvíte věci, které vám třeba změní život 🙂 Na výběr jich máte spoustu:

 • Jak se stát (cestovatelským) blogerem na plný úvazek?
 • Dopolední výlet do Vietnamu
 • Tři ženy, tři světadíly, tisíce zážitků
 • První pomoc pro cestovatele
 • LowCost Travel, začít můžete i (skoro) bez peněz
 • Na cesty přibalte do kufru i děti
 • Digitální nomádkou krok za krokem

Ještě váháte, co budete dělat 1. října? My už máme jasno. Jdeme na Slow Travel Festival. Tak pojď do toho s námi. Díky Době Letové navíc dostaneš 100 Kč slevu na vstup – čti pozorně do konce 😉

Rozhovor s organizátorem Slow Travel Festivalu Matoušem Vinšem

matouš vinš slow travel festival

 

Pro ty z vás, kteří se pořád nemůžou rozhodnout, jsme si přichystali rozhovor s Matoušem Vinšem, kde vám dá malou ochutnávku z festivalu.

1) Proč jste se rozhodli uspořádat Slow Travel Festival?

V první řadě chceme ukázat lidem, že cestovat se dá i hodně dlouho a není potřeba se při tom za ničím honit. Zažijou tak mnohem víc a cestování jim dodá nové impulzy do života. Máme pocit, že hodně lidí se honí za levnými letenkami a moc u toho nepřemýšlí, jestli vůbec danou lokalitu stihnou doopravdy poznat.
Zároveň chceme lidem z komunity kolem členské sekce Travel Bible umožnit se potkat osobně. Sdílet zkušenosti, zážitky, vzájemně se inspirovat, najít nové přátele. Festival nám přišel jako nejlepší možnost.

2) Co pro tebe znamená slow traveling?

Slow Travelling je pro mě životní styl. Takový, kdy mohu tam, kde se mi líbí, zůstat, jak dlouho chci. Najít si mezi místními i ostatními slow travellery skutečné přátele, poznat místo z podobného pohledu, jako bych tam skutečně žil, a všímat si fascinujících drobností a detailů, kterých si člověk na první pohled nemá šanci všimnout.

3) Na co se lidi můžou těšit?

V první řadě na přednášky plné know-how a osobních zkušeností. Zkušení slow travelleři předají návštěvníkům to, co se na cestách naučili a ukážou jim způsoby, jak cestovat podobným stylem. Chceme, aby každý návštěvník odešel s několika jasnými úkoly, do kterých se musí pustit, aby se v životě někam posunul. Krom toho dorazí lidi, kteří si mají co říct i mezi sebou. Jak už jsem naznačil, vzájemné setkávání bude hodně důležitá součást festivalu. No a samozřejmě afterparty! Bez té by to nebylo ono a každý, kdo někdy pařil s cestovateli, ví, že je to ta nejlepší sebranka na jakoukoliv párty 🙂

To nejlepší nakonec

Jestli vás zaujala pozvánka na Slow Travel Festival a dočetli jste až sem, tak pro vás máme překvápko. Doba Letová pro vás má super slevu -100 Kč na lístek. Stačí při nákupu zadat slevový kód dobaletova. Ale pssst, je to jen pro vás 😉