Je to oficiální, Jihoafrická republika se stala nejkrásnější zemí na planetě. Na americkém webu Buzzfeed vyšel článek “20 nejkrásnějších zemí na světě” a Jihoafrická republika se umístila na prvním místě před USA a Novým Zélandem. V první desítce se také objevily další africké země jako Namíbie, Tanzanie a Keňa. Afrika je opravdu nevšední kontinent.

Jedním z důvodů, proč se Jihoafrická republika umístila na prvním místě, jsou její pozoruhodné přírodní rezervace jako například iSimangaliso Wetland Park, the Drakensberg nebo Hluhluwe-Umfolozi. V Jihoafrické republice je divočina doslova na dosah a to z ní podle serveru Buzzfeed dělá nejzajímavější turistickou destinaci.

Co dělá Jihoafrickou republiku tak výjimečnou?

Tato země sklízí jedno mezinárodní ocenění za druhým co se týče atraktivity pro turistický ruch. Věděli jste například, že Jihoafrická republika je země s největším počtem opakovaných turistických návštěv? Turisté a cestovatelé ji tak milují, že se do ní neustále vrací! Není to ale jen úžasná divoká příroda, co lidi láká k další návštěvě.

Jihoafrická republika je také proslulá svými městy. Město Franschhoek patří mezi pět nejkrásnějších měst na světě a Kapské město se také často objevuje v cestovatelských žebříčcích na prvních místech kvůli své poloze uprostřed divkoké přírody a unikátní architektuře. V Jihoafrické republice se také nachází tři z deseti nejkrásnějších pobřežních silnic na světě, například Clarens Drive a Chapman’s Peak.

Mořský život na pobřeží JAR patří k nejrůznorodějším na světě, žije tam téměř dvakrát více druhů než v celém Středozemním moři. Jihoafrická republika je nejlepším místem k pozorování velryb ze břehu a k plavání s velkými bílými žraloky. Skrz zdejší vody migruje největší množství mořských živočichů na světě.

letenky jar jihoafricka republika

Díky svým pozoruhodným národním parkům jako například Kgalagadi, Isimangaliso, Hluhlue Imfolozi a Tsitsikamma je JAR prvotřídní destinací pro výlety do divočiny a zároveň nabízí největší biodiverzitu v Africe. Kde jinde můžete při západu slunce pozorovat stáda žiraf a slonů? V národních parcích The Greater Kruger National Park a Limpopo Transfrontier Park žije nejvíce druhů velkých savců na světě. V okolí Kapského města najdete jednu z nejrozmanitějších faun na světě.

Table Mountain u Kapského města patří mezi nových sedm přírodních divů světa. Z vrcholku hory je jeden z nejkrásnějších výhledů na světě. Mezi jedenácti nejkrásnějšími místy s výhledem na světě jsou dvě z Jihoafrické republiky. Tím druhým místem je Amphitheatre, mohutný útes s neskutečným výhledem. Jeho stěna je desetkrát větší než známá stěna El Capitan v americkém parku Yosemite a šestkrát větší než severní stěna švýcarského Matterhornu!

V Jihoafrické republice také najdete druhý největší vodopád na světě The Tugela Falls, který svojí výškou téměř dvacetkrát předčí Niagarské vodopády. Nedaleko Drakensbergu se nachází jeden z největších a nejkrásnějších kaňonů na světě, subtropický Blyde River. Jihoafrická republika má také několik pouští, například Kalahari proslulou svým rudým pískem.

Není moc míst na světě, které by byly tak rozmanité jako Jihoafrická republika. Kde jinde najdete safari, bujnou vegetaci, bohatý mořský život, hory, pouště, vodopády, kaňony a krásná města? Jihoafrická republika má spoustu zajímavostí, které stojí za to vidět.

Zdroj: Wildernesstrails