Co kdyby ti někdo řekl, že ti zaplatí za to, že budeš celé léto cestovat a pít pivo? Zní to jako sen, že jo 🙂 Jenže v Americe je možné úplně všechno, a tak se tam letos mohou mladí Američané nad 21 let ucházet o letní stáž, ve které dostanou zaplaceno statisíce za to, že budou cestovat po světě, pít pivo a psát zážitky ze svých cest. Ano, čteš dobře: v Americe můžeš vydělávat spoustu peněz a cestovat jen za to, že budeš pít pivo a budeš o tom psát.

Stážista v pivním řetězci

World of Beer je řetězec pivnic s točeným pivem založený na Floridě, který hledá tři stážisty, kteří stráví v létě čtyři měsíce návštěvami pivovarů v USA a zahraničí, budou ochutnávat různé druhy piv, chodit na pivní festivaly a psát o svých dobrodružstvích na blogu a sociálních sítích v souladu s popisem práce. Jasně, je to jenom stáž a ne práce na plný úvazek, ale World of Beer stážistovi zaplatí 12 000 dolarů za práci a zaplatí mu všechny náklady spojené s cestou, včetně jídla a ubytování. Jo a samozřejmě i spoustu piva.

“Hledáme tři stážisty do programu Drink it Interns, kteří budou v létě na cestách hledat to nejlepší točené pivo a jídlo, které je na světě k mání,” stojí v popisu práce. “Vyšleme tě do ulic a do světa, abys zachytil ty nejlepší pivařské zážitky ve svých příspěvcích na blogu, ve videích, ve fotkách, na Facebooku, Twitteru, Periscopu, Vine a na všech možných kanálech, na kterých je možné sdílet tyto příběhy.” Jinak řečeno, jedná se o stáž v sociálních médiích…ale věnovaná na sto procent pivu.

piješ pivo a cestuješ

 

Stáž je i pro cizince

Uzavírka na stáž byla 26. března, ale pokud se kampaň povede, bude se možná opakovat i další rok. Co musíš splnit pro to, aby tě vybrali? No, za prvý musíš být Američan nad 21 let, vyplnit přihlášku a natočit minutové video o tom, proč si myslíš, že se na tu práci hodíš a jak jsi kvalifikovaný. Nebo se můžeš zúčastnit osobních pohovorů, které se konají po celé zemi v pivovarech World of Beer. Společnost World of Beer je navíc jedno, jestli jsi student, absolvent a nebo profesně zkušený v oboru (Důležitá novinka: prý ani nemusíš být občan USA, ale stačí mít pracovní povolení na práci v USA). Takže pokud se příští rok program bude opakovat, víte kam poslat svojí přihlášku. Bude vás čekat spousta zážitků a dost možná i spousta ranních kocovin 🙂 

Tento článek byl publikován na stránce thrillist.com

tanky-obrazek